II edycja Spotkajmy się w Łodzi 04.02.2017 okiem organizatora

by - sobota, lutego 18, 2017

Bloguję już kilka lat. Byłam uczestniczką kilku małych spotkań blogerek ale też i tych większych, jak Meet Beauty czy See Bloggers. Pierwszy raz jednak byłam współorganizatorką spotkania dzięki czemu nauczyłam się czegoś nowego. :) Spotkanie o którym mowa to drugie już spotkanie blogerek pod nazwą Spotkajmy się w Łodzi, które odbyło się 4 lutego bieżącego roku czyli dwa tygodnie temu. Główną organizatorką była Sylwia Bogaj czyli Zadbana Mama. Kilka miesięcy temu Sylwia poprosiła mnie o pomoc...i zgodziłam się. Jak to wszystko wyglądało? Co przygotowałyśmy dla naszych uczestniczek?

Nie byłam na pierwszej edycji wydarzenia, ale z Sylwią znam się już z innych spotkań i było mi bardzo miło, gdy napisała do mnie z prośbą o wsparcie. :) Na spotkanie zaprosiłyśmy 18 innych blogerek. W jaki sposób? Ogłosiłyśmy nabór i czekałyśmy na zgłoszenia - później wybrałyśmy blogerki które zaangażowane są w blogowanie i widać, że lubią to robić, że to ich mała (lub duża) pasja. Niektóre zgłoszenia...odpadały na samym początku. Dlaczego? Skoro pisze się zgłoszenie (podałyśmy co ma się tam znaleźć) na spotkanie blogerskie to chyba oczywistym jest, że jako organizator chcę zajrzeć na bloga - link to mush have takiego zgłoszenia.
Organizacja takiego spotkania wymaga sporo poświęconego na to czasu: to setki jak nie tysiące wysłanych maili, organizacja własnego czasu, rozplanowanie wszystkiego. Dużo oczywiście zależy od tego na ile osób planowane jest spotkanie czy atrakcje przewidziane na spotkaniu.
Naszym zamiarem były: prelekcje, zbiórka charytatywna, integracja i dobra zabawa. Co z tego wyszło?

Wszystko zaczęło się już kilka miesięcy wcześniej. Były momenty radości ale i zwątpienia. Chwile smutku i głupawki - przynajmniej w moim przypadku. ;)
Gdzie? Kto? Po co? Dlaczego?

4 lutego o godzinie 11:00 dwadzieścia różnych blogerek zebrało się w restauracji Tubajka w Łodzi. Bardzo przyjemne miejsce w pięknej okolicy Parku Źródliska. Niedaleko znajduje się łódzka Palmiarnia. Wiosną, latem i jesienią miejsce jest niezwykle urokliwe ale i zimą wygląda bardzo ładnie, zwłaszcza gdy jest dużo śniegu, a tego dnia śniegu nie brakowało. ;)

Oczywiście jako jedna z organizatorek na miejscu byłam już wcześniej, z jedną z uczestniczek oraz jedną z prelegentek - wyjechałyśmy wspólnie spod mojego domu siedząc sobie na ogonie, a właściwie to ja siedziałam Ani na ogonie, próbując jej nie zgubić. ;)
Czy byłam zestresowana? Czy bałam się że coś pójdzie nie tak? Stresu nie czułam (chyba bycie nauczycielką - nawet jeśli nie było to wiele lat doświadczenia a jedynie około półtora roku - powoli sprawia, że takie wydarzenia przyjmuję z większym spokojem i już się tak nie stresuję) choć jakieś tam obawy pewnie gdzieś we mnie siedziały.

Główne sprawczynie zamieszania czyli Sylwia i ja


Nie wypuściłyśmy uczestniczek z pustymi rękami. ;) To tylko część upominków. ;) Było co nosić z samochodów. :D


Chciałyśmy oprócz integracji sprawić, aby dziewczyny posłuchały o czymś ciekawym i nauczyły się czegoś nowego. Dlatego w naszym planie pojawiły się ciekawe wydarzenia, o których za chwilę napiszę. Ponadto zrobiłyśmy zbiórkę charytatywną w formie licytacji - licytacja była otwarta i działała na Facebooku. Udało nam się zebrać kwotę w wysokości 1142 zł. Kwota ta została przekazana na jednego z podopiecznych łódzkiej Fundacji Jaś i Małgosia.


Bo włosy są ważne - prezentacja marki JOICO

Jako pierwsza wystąpiła pani Agnieszka reprezentując markę JOICO. Kto jest obeznany w świecie kosmetyków na pewno słyszał już o tej marce. Sama słyszałam nie raz, ale nigdy jeszcze nie miałam okazji testować ich kosmetyków.
Wykład był bardzo ciekawy - pani Agnieszka opowiedziała nam trochę o samej marce, o tym jakich używają składników w swoich kosmetykach, ale też pokrótce jak dbać o włosy. Dziewczyny nie bały się zadawać pytań i na każde otrzymały odpowiedź. 

Ponadto na chętnych pani Agnieszka zaprezentowała nam działanie prostownicy keratynowej. Sama się nie zgłosiłam bo swoje włosy miałam już wyprostowane (choć one same w sobie są proste ale jednak na wyjścia lubię je doprostować). :p

Otrzymałyśmy również od marki ciekawe produkty i na pewno za jakiś czas o nich napiszę, m.in o odżywko-szamponie w piance, która jest dla mnie totalną nowością, taką dziwną i zabawną zarazem. :) Dodatkowo uczestniczki otrzymały vouchery na zabieg rekonstrukcji włosów z czego się ucieszyłam bo po zimie moim włosom zdecydowanie taki zabieg się przyda. :) Podczas zabiegu spróbuję zrobić kilka zdjęć i opisać później na blogu.

Stemplowe szaleństwo z B. loves plates!

Drugim punktem programu była krótka prezentacja marki oraz krótkie szkolenie ze stemplowania. Kto mnie czyta regularnie też widział niejedno stemplowe zdobienie na moim blogu. Początki bywały trudne, nadal nie zawsze wszystko wyjdzie, ale stemplowanie pokochałam i bardzo ucieszyłam się, gdy Ania (założycielka marki B. loves plates i również blogerka - B. for Beautiful Nails) zgodziła się uczestniczyć w naszym spotkaniu jako prelegentka. Z Anią znamy się już jakiś czas - najpierw tylko wirtualnie, potem również w realu - i cieszyłam się jak głupia gdy B. loves plates postanowiło uczestniczyć w naszym spotkaniu!

Kto Anię zna lub o niej słyszał ten wie, że to wulkan neonowej energii. Zawsze kolorowa, wyróżnia się w tłumie a swoim entuzjazmem zaraża innych. Blog Ani był jednym z pierwszych, które zaraziły mnie do stemplowania. ;)
Ania przyjechała już w piątek i miałam przyjemność gościć ją w swoim domu (no dobrze, w domu moich rodziców ;)). Pamiętam, że rozbawiła mnie stwierdzeniem, że teraz mnie w końcu poznała i wyglądam jak ja - gdy po jakimś czasie założyłam okulary na nos. ;) Ania przyjechała z całym swoim arsenałem - ze wszystkimi produktami jakie marka zdążyła już zaprezentować - od lakierów, po płytki, zdrapki i stemple. Najpierw opowiedziała krótko o sobie, marce i ludziach zaangażowanych w tworzenie marki. Było zabawnie i wesoło. Ania zdecydowanie nie należy do ludzi, którzy przynudzają. ;)
Ale...to był dopiero początek. Ania przeprowadziła stemplowe szkolenie z podstaw na produktach swojej marki. 
Był krótki filmik, były wiadomości dotyczące tego jak stemplować, co jest nam do tego potrzebne, jakie są techniki stemplowania i jak radzić sobie z niektórymi problemami. Krótko, na temat i z energią. Oraz humorem. ;) 
Ale na tym się nie skończyło. B. loves plates obdarowało wszystkie uczestniczki zestawem do stemplowania (losowy lakier do stemplowania, losowa płytka, 2 zdrapki, stempel oraz gadżety typu przypinki, smycz i długopis) i od razu wzięła dziewczyny w obroty. Jako, że sama podstawy znam to troszkę również pomagałam - zwłaszcza jak zebrać lakier z płytki i przełożyć go na stempel. Dziewczyny zaraziły się energią Ani i było wesoło na sali. Nawet jeśli tylko niektóre z dziewczyn interesują się same paznokciami to była to dla nich ciekawa lekcja i na powstających relacjach czytam, że bardzo im się to spodobało i mają zamiar próbować swoich sił dalej. Ani właśnie o to chodziło! :)
Czas zleciał nam zdecydowanie za szybko, ale dziewczyny choć trochę poznały stemplowanie a sama mogłam znów zobaczyć Anię. ^ ^


Zawartość pokażę następnym razem. ;)

Oczywiście nie samą wiedzą żyje człowiek dlatego był i krótki czas na posiłek oraz pogaduchy w jego trakcie. Część dziewczyn posilała się kremem z białych warzyw a druga część gulaszem z wędzona papryką. Niestety zdjęcia gulaszu nie mam, ale wierzcie mi - był przepyszny! Gęsty, idealnie doprawiony, trochę pikantny - świetnie rozgrzewa zimową porą. Pychota!

Współpraca agencji z blogerami

Następnie zawitała do nas pani Agnieszka - Rzecznik Prasowy Manufaktury w Łodzi. Opowiedziała nam trochę o tym jak wygląda pozyskiwanie blogerów poprzez agencje, jak to wygląda z drugiej strony. Było sporo pytań i myślę, że każda z nas sporo z tego wyniosła. 
Jeśli bloger chce być choć trochę widoczny dla różnego typu agencji to ważne jest aby adres e-mail znajdował się w łatwo dostępnym miejscu (np. na głównej stronie bądź zakładce "kontakt"), ale okazuje się, że to czy napiszemy w informacjach o sobie z jakiej miejscowości albo chociaż województwa pochodzimy również ma znaczenie. Co prawda sama o tym coś tam już wiedziałam sama, ale myślę, że dla niektórych była to całkiem nowa, ważna i interesująca wiadomość. 


Następnie pojawił się deser - szarlotka oraz brownie czekoladowe. To drugie było mega pyszne i jeśli jesteście z Łodzi albo będziecie kiedyś w Tubajce - polecam spróbować!


Tajniki blogowej fotografii


Jako ostatnia wystąpiła Beata z bloga Gasky. Była uczestniczką spotkania i ostatnią prelegentką. Stresowała się, ale nie miała czym bo dziewczyny były zachwycone jej przemówieniem. 
W prosty i jasny dla wszystkich sposób opowiedziała trochę o funkcjach w aparacie (między innymi czym jest ta nieszczęsna przysłona i ISO) ale także sporo o tym jak robić zdjęcia na bloga czy Instagrama. Sama uwielbiam jej zdjęcia i z przyjemnością dowiedziałam się czegoś nowego. :)
Sama sporo ostatnio kombinuję i choć mam stary i nieco uszkodzony aparat (włącza i wyłącza się kiedy mu się podoba - gdy jest włączony) to staram się by zdjęcia na bloga były coraz lepsze i ładniejsze. 
Warto bawić się fotografią i wykorzystać wiele różnych przedmiotów, które każdy znajdzie również w domu.

Myślę, że dziewczyny sporo wyniosły ze spotkania a żywa energia która panowała pobudziła je do dalszej pracy nad blogiem i do blogowania w ogóle.
Sama po tego typu spotkaniach zawsze dostaję niezłego kopa i tysiąc pięćset nowych pomysłów. :)


Cała nasza zgraja, czyli dwadzieścia blogujących uczestniczek plus Ania-prelegentka.Sylwia Bogaj - zadbana-mama.com.pl
Kamila Olejnik - rainbow-lyll.pl
Paulina Frątczak-Pawłowska - laydymami.blogspot.com
Paulina Wanowska - degustatorka.blogspot.com
Ewa O. - mocem.pl
Małgorzata J. - myou.blog.pl
Beata Sadłowska - gasky.pl
Iga Ł.-J. - zonaelektryka.pl
Marta Ś. - mamawbiegu.pl
Milena M. - kosmetycznepasje.pl
Angelika B. - birginsen.com

Ponadto nie wypuściłyśmy dziewczyn z  pustymi rękoma. Każda otrzymała po kilka toreb z ciekawą, mam nadzieję, zawartością. Jeśli chodzi o to co każda z nas przywiozła (upominki w większości były takie same) to zaprezentuję zawartość toreb następnym razem, być może jeszcze w tym tygodniu albo na początku następnego.


Część zdjęć jest mojego autorstwa - pozostałe dzięki uprzejmości innych uczestniczek z blogów: Birginsen, Maddzik, Laydymami, Kosmetyczne Pasje oraz Myou.

You May Also Like

0 komentarze

Labels

#łódźbloguje #MeetNaturals #wzórdonaśladowania 3D nail art a little mermaid AA AB Lines Adidas adventure nail art akcesoria i przybory do manicure akcesoria kosmetyczne akcja akcja Piękna jesienią akcja regeneracja aktualizacja włosów aliexpress AllePaznokcie aloes aloes w żelu Alterra animal nail art anime nail art Anna Field AnnCo. antyperspirant AP-01 arabesque nail art Argan Oil Ariel aromaterapia artist make up Artiste artistic lips arts artystyczny makijaż asian nail art Astor astygmatyzm Atopowe Zapalenie Skóry Audrey Hepburn nail art autumn manicure AVA Laboratorium Avon azjatycki makijaż azjatyckie kino AZS aztec manicure B. 07 beauty of simplicity B. loves plates B.01 geometry is perfect B.02 Flower power B.03 mind blown B.08 feather fever B.09 Spooky Halloween Babydream BajSzer balsamy do włosów Banggood baroque nails Barwa Batiste baza pod podkład baza silikonowa bazy peel off BC-03 beach nail art Beauty BigBang Beauty Blender BeautyLine BeBeauty bee nail art Bell bestie twin nails BHcosmetics Biała Perła białe lakiery bibułki matujące Biedronka Bielenda bio kremy Bioelixire Bioélixire Biosilk Biotaniqe Biovax birds nail art biżuteria black and white black manicure blending brushes blendy fotograficzne Bling bling manicure blog bloger blogerki Blogowy Szał MaM blond BLUESKY blur effect manicure błyszczyk do ust Bodetko Lash boho manicure Bombay Bazaar Born Pretty Nail Polish Born Pretty Stamping Nail Polish Born Pretty Store Bourjois bows nail art box niespodzianka BP-124 BP-131 BP-17 BP-18 BP-33 BP-42 BP-54 BP-55 BP-58 BP-60 BP-72 BP-75 BP-77 BP-79 BP-L 008 BP-L003 BP-L004 BP-L006 BP-L009 BP-L010 BP-L015 BP-L019 BP-L020 BP-L047 BP-L052 BP-L053 BP-L054 BP-L076 BP-L078 BP-L089 BPL-021 BPL-024 BPL-026 BPL-027 BPL-031 BPX-L008 BPX-L011 BPX-L014 BPX-L018 bransoletka british nails brokat broken glass manicure bronzery bunny nail art Butterfly butterfly nail art buyincoins.com C-Thru Calypso Cała Polska Czyta Dzieciom Cameleo candy effect Canni Captain Tsubasa Carla Cosmetics carnivale carnivale nail art Cashmere cat nail art cat's eye manicure Catrice Celebrities Nail Bar celebruj chwile celebrytki chain nail art charakteryzacja Charm Limit chciejlista checkered manicure chemistry nail art Cherry Beauty chevron manicure CHI chinese nail art chinese spring festival christmas manicure ChupaChups chusty i szale Cianni ciasteczka ciemne usta cienie do brwi cienie do powiek cienie mataliczne cienie matowe cienie perłowe cienie satynowe circles nails Claire's Claresa classic manicure Cleanic Clear Jelly Stamper CNDirect Collistar Color Button Color Club Color Fest Color Tattoo Colour Alike cookie monster manicure cooperation cosmic nail art Couleur Caramel CR crazy dots nail art crazy manicure Crelando Cureplex cywilizacja czarna maska czarne lakiery Czarodziejka z Księżyca czas wolny czytanie ćwieki dary losu Dax DDD DeBa DECODERM deer nail art Delia Delia Cosmetics delikatny makijaż demakijaż Deni Carte Denivit denko Diadem Cosmetics Diamond Cosmetics digital art disney manicure Disney's princess Disney's queen DIY DKMS dłonie długie włosy dochodowy biznes dodatki domowe sposoby pielęgnacji doradztwo prawne dots manicure double stamping Dove dreamcatcher DressLink dripping nails Drogeria Cytrynowa Drogeria Natura drogerie Drogerie Natura dry brush nail art dyfuzor lampy błyskowej dzieci easter manicure easy manicure EdBeauty Editt cosmetics edycje limitowane efekt holograficzny efekt kameleona efekt kociego oka efekt shiny flakes efekt syrenki efekt szkła Efektima El Corazon elementarz pielęgnacji Elite Elite99 Elsa Elseve Elza Emolium emulsja do demakijażu engineering nail art Essence Essie Eubiona Euro Fashion Eveline Even & Odd event Evree Evrēe Exclusive Cosmetics eye make up eyeliner eyeliner w płynie eyelinery w pisaku Facelle fairytale fairytale nail art Fantasy Fire Farmona feathers manicure featured Femina Fiber Lash Extender filtry do twarzy fire nail art fish scales nails fishtail flamingos nail art flejki floral foil manicure floral nail art Flormar FlosLek flowers manicure Focallure foil manicure folia celofanowa folia transferowa folklor manicure For Beauty Formula X fotografia fotohistoria fotorelacja freehand french manicure Frozen Fructis fruits nail art fryzjer fryzury Full Colour FYB gadżety gadżety do manicure galactic nails galaxy lips galaxy nails Garnier Garnier Fructis gazetki promocyjne gąbeczka do makijażu gąbeczki do demakijażu gąbeczki do manicure geisha make up gel eyeliner geometry nail art giesha make up glam manicure glass manicure Gliss Kur GlissKur glitter Golden Rose gorset GOSH Copenhagen gradient gradient stamping graficzny makijaż grafiki green nails Greenhouse grid nails grzywka H&M H&M nail polish hair maniacs Hairvity half moon halloween halloween nails Harunouta Harunouta 04 Harunouta L002 Harunouta L003 Harunouta L004 Harunouta L029 Harunouta L045 hasła z bloggera haul haul zakupowy Hawaii flowers HEAN hearts nail art Hebe hehe004 hehe005 hehe006 hehe018 hehe022 hehe024 hehe039 hehe041 hehe045 heksy Helen10 henna henna do brwi i rzęs henna Khadi Hesh hexagon nail art higiena Himalaya historia włosów hit HK-06 HNC Nail Polish hobby Holika Holika Hollywood holo manicure hologramy honey nail art hybrydowe toppery hybrydy icon manicure Iconic 1 IKOR INDIGO Inglot Ingrid Cosmetics inspiracja inspiracja naturą inspiracje inspiration Isana Iwostin Jantar japan nail art jasne podkłady jeans nail art jedwab do włosów jesień Joanna Joanna Naturia Joko JQ-L07 kabuki kabuki mask KADS Kaleidoscope kaleidoscope nail art Kallos Kallos Latte kampania Kampania Atopowi Bohaterowie kamuflaż karnawał karuzela ćwieków kawior Wibo keratyna w spreju Keystone kępki rzęs kierowca kijek do selfie KiK KIKO klej do ozdób kleszcze i pęsety klipsy do brokatu Klub Atelier Natury knitted nails knuckle rings kobieta Kobo Kolastyna kolczyki kolekcje lakierów kolorowe szaleństwo kolorowy eyeliner kolorowy makijaż kolorówka koncert konferencja dla blogerów konkurs konkurs kreatywny konkurs makijażowy konkurs paznokciowy konkursy Kooh-i-noor korean makeup koreański makijaż korektor korektor pod oczy korektory do brwi kosmetyczka kosmetyczna bitwa kosmetyczny bubel kosmetyk wyszczuplający kosmetyki kosmetyki azjatyckie kosmetyki do brwi kosmetyki do ciała kosmetyki do makijażu kosmetyki do pielęgnacji kosmetyki do twarzy kosmetyki do włosów kosmetyki eko kosmetyki kolorowe kosmetyki nawilżające kosmetyki oczyszczające koszulki z nadrukiem Kraina Lodu kredki do oczu kredki do ust krem BB krem do ciała krem do rąk krem do twarzy krem i olejek kremy pod oczy kreska krok po kroku książki o urodzie księżniczki Disney'a kulinarnie kultura kwiatki ze statystyk L'biotica L'Oreal La Roche-Posay LabOne LaBoom Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris lace nail art LadyCode by Bell lakier kameleon lakiero-odżywka lakiery brokatowe lakiery chromowe lakiery do paznokci lakiery do stemplowania lakiery duochromowe lakiery flakies lakiery foil metallic lakiery glassflecked lakiery holograficzne lakiery hybrydowe lakiery kremowe lakiery marmurkowe lakiery matowe lakiery metaliczne lakiery neonowe lakiery nude lakiery pastelowe lakiery piaskowe lakiery strukturalne lakiery świecące w ciemności lakiery termiczne lakiery winylowe lakiery wykańczające lakiery z drobinkami lakiery z shimmerem lakiery żelowe lakiery żelowo-kremowe Lavertu LBA Le Petit Marseillais leaves manicure Lemax letni makijaż Lidan Lidl Liebster Blog Awards lifestyle Lioele lips Lirene list w butelce Lm Nail Polish loki loki na opaskę loki na ramiączko od biustonosza London look long repair Los Angeles Loton Lovely lovely nails LPM LU Professionali Cosmetics Luksja łapacz snów łódzkie blogerki łupież Madame L'Ambre Magic Visage MagicLash Make Me Bio make up Makeup Revolution makijaż makijaż artystyczny makijaż do zdjęcia makijaż dzienny makijaż fotograficzny makijaż karnawałowy makijaż oczu makijaż oka makijaż świąteczny makijaż ust malowane ptaki malowanie malowanie paznokci malowanie wzorków Manhattan mani swap manicuire manicure manicure hybrydowy manicure okazjonalny Manufaktura marble stone manicure Marilyn Monroe Marilyn Monroe manicure marine nail art marines Marion MaroccanOil Mary Macon maseczka oczyszczająca maseczki maseczki do twarzy maska do włosów maska Goodbye Damage maska peel-off maskary maski maski do włosów maski domowej roboty masło do ciała masło shea mata do stemplowania Max Factor Maybelline medical nail art Meet Asia Meet Beauty mehendi manicure MeNow mermaid mermaid nails metal vintage metody pielęgnacji włosów miasto Midie Mikołajki Milk Shake Mincer Pharma mind blown minerały mini-recenzje mini-statyw minirecenzje mirror effect Miss Sporty Missha misz-masz Miyo mleczko do ciała moda modyfikacje moja kolekcja moje wrażenia monstera nail art Morgan Taylor mountains nail art Mtssii MUA MultiBioMask mus brązujący mus do ciała muzyka mwh My secret mycie włosów mydło mydło borowinowe Nacomi nail art nail art brushes nail design nail patch nail rhinestones nail stamping nail tutorial nailart NailDeisgn nails nails tutorial naklejki 3D naklejki na paznokcie naklejki wodne nakładanie hybryd Naruto nail art narzędzia blogera naszyjnik Natur Vital Natura natural makeup naturalna metoda kręcenia włosów naturalna pielęgnacja NaturalsPharm.com nature nail art nawilżanie Neess negative manicure negative space negative space manicure neko nail art neko-chi neon manicure neon studs NeoNail neons neony New Anna Cosmetics Nicole Cosmetics nieklasyczny french niekosmetycznie nieurodowo Nivea NobleMedica NowBrow nowości nude eyeshadow nude nails NYC NYX obiektywy do smartfonów ocean nails Oceanic AA odrost odszkodowanie odtłuszczacze do paznokci odżywka odżywka do paznokci odżywka do włosów odżywka Lovely wapń i witamina C odżywki do paznokci odżywki do rzęs odżywki do włosów ogłoszenie olejek do włosów olejki do twarzy olejki do ust olejki naturalne olejowanie paznokci olejowanie włosów oliwka do paznokci one stroke opaska na włosy OPI opinia opnia Organic Shop organizery organizery na bieliznę Orientana Orly ornaments nail art osłonki na pędzle oświetlenie zdjęć otwarcie salonu marki kosmetycznej outfit owl nail art ozdoby do paznokci P2 paczka ambasadorska paisley paletka paletka cieni paletka Naked palety do konturowania palety do makijażu Palmer's palms nail art Pantene Pantone 2016 pasek pasta do zębów pastele pastelowy manicure paznokcie peel off peeling peeling cukrowy peeling do ciała peeling do twarzy peelingi do ust Pepco Perfumeria Douglas perfumy Perhaeps perłowe ćwieki perłowe lakiery peruka pędzelki do paznokci pędzelki do zdobień pędzle do konturowania pędzle do makijażu pędzle do oczu pędzle do podkładów pędzle do rozcierania pędzle do twarzy Philips Philips Activecare pianka do golenia pianki do twarzy pianki oczyszczające pictorial pielęgnacja pielęgnacja ciała pielęgnacja dłoni i paznokci pielęgnacja okolic oczu pielęgnacja stóp pielęgnacja twarzy pielęgnacja ust pielęgnacja włosów Pierre Rene pierścionek-paletka pierścionki Pierwsze Wrażenie pigment mineralny pigmenty do paznokci pilnik Essence 6w1 pilniki do paznokci Pilomax pineapples nail art pinguin nail art Pink Hibiscus plan pielęgnacji twarzy Planeta Organica plastry na nos platforma plecaki Plus Dla Skóry płatki alu płatki pod oczy płukanki do włosów płyn micelarny płyny micelarne z olejkiem płytka do stempli płytki do stempli podkład podkład mineralny podkłady podkłady kryjące podsumowanie wyzwania podumowanie poduszka do manicure pojemnik polka dots manicure pomadka pomadki pomadki matowe pomysły na prezenty Poptastic Remix porada porady porady pielęgnacyjne porównanie kolorów porównanie kosmetyków porównanie stempli portrety Poshe Poshe top coat potrójne cienie pottery nail art pozycjonowanie praca prace plastyczne prawo Precision Nail Lacquer preparaty do paznokci prezent prezentacja paczki prezenty Prezenty z Dalekich Krajów Prisma produkty do ust projekt makijażowo-paznokciowy projekt nailart promocje propozycje manicure ProVoke próbki prywatnie przegląd przemyślenia przepis przezroczyste stemple przykładowy manicure przyrządy do malowania paznokci puder do twarzy puder matujący puder prasowany puder ryżowy puder sypki puppy eyes Pure Collagen Pure Colors Pure Creamy Hybrid pyłki brokatowe pyłki do paznokci pyłki magnetyczne QA88 QGirl 030 Qianyu quirky arabesque Quiz Cosmetics rainbow manicure raindrop manicure rapidograf ratowanie kolorówki ReachBlogger recenzja recenzja zbiorcza red manicure refleksje relacja relacja ze spotkania relaks reverse stamping review Revlon Rexona rhinestones Rimmel ring palette rings Rival de Loop robots nail art romantic manicure roses nail art Rossmann rozczarowania kosmetyczne rozdania rozdanie Rozmyślania Panny Lyll rozświetlacze róż do policzków róż w kremie róże Rystor rysunki Sailor Moon sakura nail art Sally Hansen Salon Perfect santa nails saran wrap Saviland scandinavian nail art Scarlett & Crimson scents and sensibility Schauma Schwarzkopf scrapers sea breeze nails sea nails Seboradin Seche Vite SecondHand See Bloggers Sei Magnifica Selfie Project Semilac Sense & Body Sense&Body Sensique sensitive manicure seria Bubelek serum do końcówek serum do paznokci serum do twarzy sharm effect shattered glass shattered glass manicure sheer tints Shikakai Shimmer Alice siemię lniane Silcare silver manicure simple nail art siren siren nails SKIN79 sklep My Asia skórki SkrzytoVita Sleek smart girls get more smoke nails snake skin snowflakes manicure snowmen manicure sok aloesowy sondy do zdobień Sophin Cosmetics Sophin GelLac spa sparkling make up spiders nail art spiderweb nail art sposób na łupież spotkania blogerów spotkanie blogerek sprej do ciała sprej do włosów spring nail art St. Tropez stained glass manicure stamping stare zdobienia starocie stars nail art starter pod makijaż statystyki stemple stemplowanie stemplowe naklejki STENDERS step-by-step stripped nails stylizacja stylizacja paznokci summer make up summer nails Sunny Nails sunset nails suplement diety suszarka swatch swatche sweets nail art sweterkowy manicure Sylveco sylwestrowy makijaż sylwestrowy manicure Synergen syreni pyłek syrenka szampon szampon do włosów szampon oczyszczający szampon przeciwłupieżowy szampony szczoteczka do mycia twarzy szczotki do włosów szminka sztuczne rzęsy sztuczne rzęsy w butelce ślubnie Świat Lyll świąteczny manicure święteczna lista tabletki tag Tahiti Tangle Teezer Salon Elite taped nails Targi Beauty Days targi Beauty Forum targi kosmetyczne tasiemki tasiemki do zdobień tasiemkowy manicure taśma peel-off techniczna strona blogowania testowanie produktów testowanie z Philips Timotei tinty do ust tipy tło do zdjęć Tołpa tonik do twarzy top coat topper topy topy do paznokci torby torebki ToSave.com tribal nail art tricki trnd tropical manicure tropikalne zdobienie TrustedCosmetics tulip nail art tusze do rzęs tutorial tutorial nails twin mani twin nails typy urody ubrania ulubieńcy ulubione perfumy unicorn nail art unicorn powder UNT Up Girls upięcie z włosów upominki Uriage uroda urodziny bloga usuwanie hybryd usuwanie zaskórników UV gel Valentine's manicure vampire make up Vaseline Venus Verona Professional Vichy Victoria Vynn video tutorial vintage vintage nail art vintage roses nail art Vipera Cosmetics Virtual vnesia.pl Vollare W Objęciach Kultury wada wzroku wakacje z blogerkami walka o piękne paznokcie wariacje lakierowe warkocze warsztaty makijażowe water decals water marble waterfall manicure waterfall nail art waves nail art Wax wedding nails Wella white manicure Wibo Wielkanoc wielkanocny manicure winter manicure winter sunset manicure wishlist witch nails wizyta w salonie włosomaniaczka włosy włókna do rzęs woda różana woda termalna woski wpis sponsorowany współpraca współprace wydarzenie kosmetyczne wygrana w rozdaniu wygrane wyjściowy makijaż wyniki wypieki wyprzedaż wyzwanie wyzwanie paznokciowe wyzwanie paznokciowo-makijażowe wzorniki XY-Z31 Yankee Candle Yves Rocher Z.One Concept zabawa kolorem zabawa makijażem zabezpieczanie skórek zakupy zalando.pl zapachy zapomniane kosmetyki zapowiedź zarabianie na blogu zaskórniki zbiory kosmetyczne zBlogowani zdjęcia na blogu zdobienia rapidografem zdrapki do stemplowania zegarek zestaw pędzli zestaw startowy do hybryd zestaw startowy NeoNail zestawy pędzli do makijażu Ziaja złoty blond zmiany zmywacze do paznokci zniszczone włosy Zoeva zombie nails zużycia zużycia kosmetyczne żarówka 5500K żel do mycia twarzy żel micelarny żel pod prysznic żele budujące żele do brwi żele do paznokci żele do usuwania skórek życie życzenia